پس از فرودین و در واقع پس از هفت ماه، صحنه‌های تئاتر کم کم جان گرفته اند و چراغ‌ها روشن شده است.

به گزارش همشهری آنلاین، با شروع اردیبهشت چندین نمایش جدید در تئاتر شهر و تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته و در هرکدام از سالن‌های خصوصی هم سه یا چهار نمایش در حال اجرایند. کارگردان‌هایی مثل حسین کیانی و سیاوش طهمورث هم کارهایی را روی صحنه دارند. آنچه در ادامه می‌آید برنامه تمام سالن‌های نمایش تهران است:

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

تالار ‌وحدت

در تالار وحدت کنسرت-نمایش هفت خان اسفندیار، برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی، روی صحنه است. این نمایش را در واقع باید یکی دیگر از موزیکال‌های پرخرج و پربازیگر حسین پارسایی دانست که با اولیور توییست در سال ۱۳۹۶ شروع شد و با بینوایان در سال ۱۳۹۷ ادامه پیدا کرد؛ نمایش‌هایی که در آن زمان با قیمت بلیت ۱۸۰ هزار تومان بحث برانگیز شدند. قیمت بلیت هفت خان اسفندیار هم تا ۳۶۰ هزار تومان است که البته با توجه به تعداد بازیگران و دستمزد آنها و گروه موسیقی و طراحی صحنه اصلا رقم زیادی نیست. نویسنده این کار محمدرضا ‌کوهستانی و تهیه‌کننده آن حسین ‌پارسایی است و محصول سازمان سینمایی اوج است که پارسایی پیش از این هم تجربه همکاری با این سازمان را دارد. قرار بود در هفت خان اسفندیار اشکان خطیبی و امین حیایی حضور داشته باشند که با تغییر بازیگران این کار با بازی امین ‌زندگانی، بانیپال ‌شومون، امیررضا ‌دلاوری، امیرکاوه ‌آهنین ‌جان، اصغر ‌پیران، محسن ‌حسینی و فریبا ‌کوثری روی صحنه رفته است. رهبر ارکستر و آهنگساز این موزیکال بردیا کیارس و ترانه سرای آن محمد رضا کوهستانی هستند.

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

تئاترشهر

‌در سالن ‌اصلی تئاتر شهر نمایش مکبث زار کار ابراهیم پشت کوهی از ۲۷ اردیبهشت روی صحنه است.این کار که برداشتی آزاد از مکبث شکسپیر است، پیش از این هم چندین بار اجرا شده و هر بار تحسین منتقدان را به دنبال داشته است.

شهروز ‌دل ‌افکار، گاتا ‌عابدی، محمدهادی ‌عطایی، یاشار ‌نادری، سعید ‌برجعلی، فهیمه ‌موسوی ‌نیارکی، رضا ‌سلیمی، رضا ‌جهانگیری، سحر ‌عبدالملکی، صابر رضایی، متین ‌مکاری ‌مقدم و جواد ‌امیرپور بازیگران مکبث زار هستند.

در سالن چهارسو دو نمایش روی صحنه هستند. «مردمان خشمگین» یکی از این نمایش‌هاست که بر اساس نمایشنامه‌ای از رجینالد رز کار شده است، همان نمایشنامه‌ای که سیدنی لومت هم فیلم دوزاده مرد خشمگین را بر اساس آن ساخته است. کارگردان این کار ایرج افشاری اصل است که خودش متن را هم ترجمه کرده و علیرضا ‌جلالی‌تبار، آرزو ‌افشار، بهرام ‌سروری ‌نژاد، محسن افشار، سیاوش ‌جامع، زری ‌کریمی، کاظم ‌برزگر، امیر ‌عدل ‌پرور، امیر موسوی، علی نکته سنج، سمیرا سهرابی، سینا ‌صبحی، ایلیار افشاری اصل و پارمیدا افشار در آن بازی می‌کنند. این کار تا ۲۹ اردیبهشت به اجراهایش ادامه می‌دهد.

نمایش دیگری که در این سالن روی صحنه است، ‌ «اپرای شیپور» به نویسندگی و کارگردانی فریدون ‌ولایی است. بازیگران این نمایش که تا ۲۹ اردیبهشت روی صحنه است، خان ‌آقا ‌احمدی، مریم ‌برومند، یاسمن ‌حسینی، امید ‌رهبر، سامان ‌شکیبا، امیرحسین صفاپور، میترا ‌طره، عمادالدین ‌محبی، سونیا ‌معبودی و سعید ‌مقبری هستند.

«لانگ شات» نمایشی است که در سالن سایه روی صحنه است که در ستایش از تمام هنروران و عاشقان بازیگری سینماست. نویسندگان این کار محمدرضا مالکی و جواد خورشا هستند و کارگردان و بازیگر آن محمدرضا مالکی است.

در سالن قشقایی نمایش «فراموشان» به نویسندگی و کارگردانی امیر امیری در حال اجراست. بازیگران این نمایش عبارتند از: مهدی ‌اذعانی، مریم ‌تولائی، ‌هانیه ‌رحیمی، پوریا ‌فرجی، نگار ‌عزیزی، مروارید ‌کفائی، علی مربی

«مجلس شبیه لیر بیچاره» هم نمایش جدید کارگاه نمایش است که از ۲۱ اردیبهشت روی صحنه می‌رود. نویسنده این نمایش حسین جمالی و طراح و کارگردان آن ملیکا ‌رضی است. بازیگران هم عبارتند از محسن ‌قصری، پیمان یاقوتی، صفورا ‌کاظم ‌پور، حمید رضا حسینعلی، سانیا اقایی، یگانه عطار علیایی و کیمیا جهانگیری

در خلاصه این نمایش نوشته شده: سیاه نمایش ایرانی وارد جایی ناشناخته می‌شود که همان کاخ لیر است. او متوجه می‌شود که دلقک لیر شاه مدتی است گم شده و از او می‌خواهند جای دلقک را برای لیر پر کند.

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

تماشاخانه ایرانشهر

تماشاخانه ایرانشهر با ۵ نمایش روزهای پرکاری را می‌گذراند. در سالن استاد سمندریان این تماشاخانه نمایش کافه کات نوشته و کار حسین کیانی تا ۲۹ اردیبهشت روی صحنه است.

نمایشی با این شرح در توضیحش: در دلِ تاریک شب در کافه ای تاریک تر از سیاهی شب، قتل‌هایی در حال رخ دادند. دخترانی بی نام و نشان مردی را می‌کشند و مردی دخترانی بی نام و نشان را به قتل می‌رساند.

بهروز ‌پناهنده، کهبد ‌تاراج، ساناز ‌روشنی، الهه ‌شه‌پرست، حسام ‌الدین ‌مختاری، هدا ‌ناصح و مریم ‌ندایی بازیگران این نمایش هستند.

باغ آلبالو نمایش دیگری تماشاخانه ایرانشهر ‌ است که در ‌سالن ‌استاد ‌ناظرزاده ‌کرمانی در حال اجراست. این کار نوشته آنتوان چخوف است، اما به توضیح میکاییل شهرستانی، کارگردانش، تغییرات بسیار زیادی داشته است.

بازیگران باغ آلبالو این‌ها هستند: داود ‌بیتاء، اعظم قنبری، رعنا صفاری سیاهکلی، امیرحسین ‌نسیمی، مژگان کامجو، درسای ‌سبحه، پگاه ‌مجدالدین، نسا ‌بامداد، علیرضا ‌آژیده، فرهاد ‌اعتمادی، مرضیه ساکی، منصوره هروی، آرین نعیمی، امید ‌فتحی، بابک ‌پایوند، زهره گل سرخی، شقایق سیدین، امیرعلی حیدری، مجید ‌حسینی و ‌هادی دلیر آقایی

سیاوش طهورث بعد از سی سال نمایش «معرکه در معرکه» را در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر ‌روی صحنه برده است. نویسنده این کار داود میرباقری است که آن را اصلا برای سیاوش طهمورث نوشته است. بازیگران معرکه در معرکه عبارتند از: سیاوش ‌طهمورث، نسیم ‌ادبی، سیروس ‌سپهری، مجید ‌رحمتی، دنیا ‌فتحی

در مهرماه گذشته قرار بود نمایش «خوشدلان» با متنی از سعید پورصمیمی ‌و به کارگردانی پریزاد سیف در باغ کتاب اجرا شود، اما به دلایل شرایط سیاسی و اجتماعی پیش‌آمده، به اجرا نرسید. این کار حالا از دوم خرداد در ‌سالن ‌استاد ‌ناظرزاده ‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجراهایش را شروع خواهد کرد.

سعید ‌پورصمیمی، مسعود ‌کرامتی، بهرام ‌ابراهیمی، الهام ‌پاوه ‌نژاد، پریزاد ‌سیف، رضا ‌مولایی، بهروز پوربرجی، شاهین علایی‌نژاد، علی‌پویا قاسمی، فرزانه ‌زینتی، شهاب ‌عباسیان، حامد ‌مهدی ‌نژاد، رضا فیض‌بخش و مریم ‌محبی بازیگران این نمایش هستند.

«گربه نره و روباه مکار» نمایش دیگری است که در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر در حال اجراست. این نمایش نوشته و کار اوشان محمودی است و بازیگران آن عبارتند از: بی‌تا ‌عزیز، علی ‌تاریمی، محمد ‌شهریار، آیت ‌بی ‌غم، میترا ‌مسائلی، مجید ‌عراقی، آتوسا ‌جلیلی، مهیار ‌ورزگان، حسام ‌زرنوشه، لیلی ‌نبی ‌اللهی، هیوا ‌حقانی، علیرضا ‌دهقانی، میلاد ‌خیرخواه، مریم بصیری فر، ریحانه ‌غفوریان، نیلوفر ‌فتاحی و مبینا ‌شادمانی

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

خانه ‌هنرمندان ‌ایران

در سالن انتظامی ‌خانه هنرمندان نمایش «لئوناردو داوودنژاد» روی صحنه است. متن این نمایش را محسن میرزاخانی بر اساس نمایشنامه هنر یاسمینا رضا نوشته و در باره مردی است که تابلویی سفید را به قیمت ۵۸۰ میلیون تومان خریده است. این نمایش کمدی به کارگردانی حسین کشفی، قرار بود تا ۲۲ اردیبهشت روی صحنه باشد که تا آخر این هفته تمدید شده است.

«چه کسی از ویرجینیا وولف می‌ترسد؟» نمایش دیگر سالن انتظامی‌ است. با متن معروفی از ادوارد آلبی و به کارگردانی شیرین فرخنده نژاد. الهام ‌رضایی، علی ‌کشوری، شیما زادپور (شب‌های زوج)، دلارام ‌زرگر (شب‌های فرد) و میثم ‌نیکخواه بازیگران این نمایش هستند.

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

تماشاخانه ‌سنگلج

در تماشاخانه سنگلج دو نمایش در حال اجرا هستند. «ماشین دودی» نوشته و کار حسین تفنگدار با بازی سپیده سپهری، شیرین ‌کاشفی، میترا شجاعی، الهام‌هادیان، سیدمحسن میرهاشمی، حامد پیراسته، شهرام نجاتی، دانیال ‌تفرشی و داوود ‌معینی ‌کیا تا ۲۹ اجرا خواهد داشت و «کنیزک و پادشاه» هم که برداشتی آزاد از دفتر اول مثنوی معنوی مولوی است، تا ۹ خرداد روی صحنه خواهد بود. نویسنده و کارگردان این نمایش ریحانه ‌چزانی است و به جز خودش امیر ‌برزنجه، شهرزاد ‌حقی، ظفر ‌سهرابی ‌نیا و امیرحسین ‌پوراحمد در آن بازی می‌کنند.

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

تالار ‌مولوی ‌

«کابوس‌های آنکه نمی‌میرد» نمایشی است که با نویسندگی امیرحسین ‌طاهری و کارگردانی نادر ‌فلاح در سالن اصلی تالار مولوی در حال اجراست.

بازیگران این کار عبارتند از: بهزاد ‌اقطاعی، فائزه آبزن، عرفان ‌اجلی، علیرضا ‌اخوان، تکتم ‌اخجوانی، محمدحسین ‌اسحاقی، نرگس ‌اسفندیاری، نفس افضلی، افق ‌ایرجی، بهادر ‌باستان ‌حق، متین ‌بختی، امیر ‌پاسبان، سعید ‌پارسا، ‌هادی ‌تک ‌زارع، ایرج ‌حیدری، احمد ‌خان ‌محمدزاده، رضا خسروی، محمد ‌درستکار، محمد ‌سپهری، محسن شفیعی، امیر ‌شربتی، علی ‌شیرپی، احسان صاحب الزمانی، مهدی ‌عابدی، عرفان ‌فلاح، پرستو ‌فلاحی، رها ‌فرزانه، نگین ‌فیروز ‌منش، محمد ‌کرمی، مهتاب ‌مستور، احسان ‌مهدی ‌زاده، داود ‌میرعلایی، امیرحسین ‌نادری، سینا ‌نداف و حامد ‌نوبخت

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

تماشاخانه ‌ملک

این روزها در تماشاخانه ملک سه نمایش روی صحنه هستند. اولی نمایشی است با اسم «جنجال بر سر سایه‌ی خر» که دومین کاری است که همزمان از حسین کیانی روی صحنه است. متن این کار نوشته فردریش دورنمات و مترجم آن بهروز قنبر حسینی است.

بازیگران هم عبارتند از نازنین ‌شایان ‌فر، آرین ‌علافچیان، احمد ‌عباسی، فاطیما ناصرخیل، سیدصدرا ‌سبحانیان، پونه ‌نصیری، غزل ‌اجتماعی، دنا ‌شهبازی، کیمیا ‌رضایی، احسان بیگی، رضا فرزان، میلاد ‌رفاقتی، اشکان اسکندری، دنیا ‌صنوبری و سهیل ‌محبی. این نمایش تا ۱۰ خرداد روی صحنه است.

«ناریا» نمایش دیگری است که در تماشاخانه ملک روی صحنه است. نویسنده این کار کیاوش زارع طلب و کارگردان آن حسین فردوسی است.

در این کار مهرداد ‌آبسالان، الهه ‌احمدزاده، امیرحسین ‌بیاتی، سید ‌محمد ‌تقوی، غزاله جعفرپور، محمد جوادی، فرانک ‌جواهری، عاطفه ‌حق ‌شناس، کوروش ‌رجایی، رعنا ‌رحمانی، یسنا ‌سورانی، هستی ‌شهبازی، سمانه صادقی، پوریا ‌صفایی ‌زاده، مینا ‌صدقی، امیر ‌طیبی، صبا ‌غربا، حسین ‌فردوسی، مونا ‌فرهادی، هومن ‌کریمی، علیرضا ‌کیوانی، ابوالفضل ‌گرمابی، غزاله ‌مهرابی، محمد نیلوفر، علی ‌ویسی، نادیا ‌هریوندی و میلاد ‌هوشنگی بازی می‌کنند.

در خلاصه این نمایش نوشته شده: به دلیل خراب شدن واگن مترو شهری تهران، افرادی که داخل واگن هستند، در تکاپوی نجات خود میباشند ولی اتفاقات دیگری رخ میدهد.

سومین نمایش تماشاخانه ملک، «دقیقا ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی…؟»، کاری است از سیدفرشاد ‌هاشمی. او هم نویسنده و کارگردان این کار است و هم طراح و تنها بازیگرش. توصیه شده در صورت داشتن بیماری قلبی، یا هر بیماری خاص که با غم و رنج تشدید خواهد شد، این نمایش را برای دیدن انتخاب نکنید.

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

فرهنگسرای نیاوران

دو نمایش در دو سالن فرهنگسرای نیاوران قابل تماشا هستند. اولی نمایشی است به نام «سه روایت از یک زن» که تا ۲۲ اردیبهشت اجرا خواهد داشت. این کار نوشته محسن حاج نوروزی است که خودش هم آن را کارگردانی کرده است. میترا ‌ثاراللهی، محمد ‌سلطان ‌پور، صدرا ‌محمدی، فاطمه کاظمی‌رزوه، امیرحسین ‌صارمیان، اشکان ‌کاظمی، نگین ‌خدابخشی، شارمین ‌افتخار و نیکو مجیدی بازیگران سه روایت از یک زن هستند.

در سالن خلیج فارس فرهنگسرای ‌نیاوران ‌هم کاری از میثم یوسفی روی صحنه است. موزیکال «جنگ و صلح» در واقع برداشتی است آزاد از رومئو و ژولیت ویلیام شکسپیر با دراماتورژی ناصر آویژه. در جنگ و صلح ناصر ‌آویژه، بهنام ‌متعارفی، الهام ‌زارعی، قاسم انصاری شاد، مهدی رحمتی، حسن ‌تدینی، سعیده ترکاشوند حضور دارند.

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

خانه ‌نمایش ‌دا ‌- ‌سالن ‌شماره ‌۱

در خانه نمایش دا «پرواز آوانگارد قفس» نوشته و کار محمود ‌جامه ‌بزرگ با بازی حامد ‌خسروی، امیرحسین ‌اسکندری، المیرا ‌حاجوی، سیروس معصومی، حسین ‌تاجیک، مهدی ‌شاهی، کامکار ‌گرگانی، زینب ‌ایزدپناه و شیما ‌اسفندیاری تا ۲۹ اردیبهشت روی صحنه است.

این نمایش داستان نویسنده‌ای است که تصمیم دارد قصه یا قصه‌های تازه بنویسد، ولی طرحی جدید در ذهنش برای نگارش داستان جدید خود ندارد.

«آرتیست» هم نمایش دیگر خانه نمایش دا است. این نمایش را محمد قربانی نوشته و کارگردانی کرده است و بازیگران آن عبارتند از: آیناز ایقانی، امیر بابازاده، ثمین جدی، سحر حاجیلو، مهدیه خلج، علی شعفی، مونا صحراگرد، شهریار فعلی، مهرداد فاضلی، محمد قربانی، امین محمدلو، ارسلان نصیر آبادی، حسین نیروفری و شکوفه نوشادی

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

عمارت ‌ارغوان ‌

عمارت ارغوان با ۷ نمایش پرکارترین سالن خصوصی تهران است. در سالن یک نمایش «کلردیازپوکساید» نوشته و کار حسین میلانی تا ۱۰ خرداد اجرا دارد.

اتا حسینی، فرید گلریز، آذین فهیمی، مریم سعیدی، حسین ‌میلانی، مارال ‌کریمی، ‌هادی ‌رضایی، فاطمه محسنی، نازنین زهرا برازی، علی قلیچ خانی، سید حسن عبادی مهر، محسن ‌نادری، سینا ‌منتظری، عسل خاکمردان و علیرضا رسول زاده بازیگران این نمایش هستند و داستان آن در باره پیر مردی است که همراه با نوه‌هایش در خانه محقعر در جنوب شهر زندگی می‌کنند و در پی بهبود وضعیت خود تصمیم به پیدا کردن گنج می‌گیرند.

«زولپیدم» هم در همین سالن تا ۲۲ اردیبهشت روی صحنه است. نویسنده، طراح و کارگردان این کار ارشیا ‌نجیمی‌است و بازیگران هم به این ترتیبند: بازیگران: ارشیا ‌نجیمی، شادمهر ‌محمدی، محمدرضا خلج، سپیده ‌فضل ‌یاب، رضا ‌شاهی، نوشین ‌مینایی ‌فرد، میلاد ‌شریف، رها ‌خورسندیان، حامد ‌خوشحال

نمایش «کورها» هم تا ۲۷ اردیبهشت در سالن شماره یک اجراهایش را ادامه می‌دهد. نویسنده متن این نمایش موریس مترلینگ است که با کارگردانی علیرضا اختری روی صحنه رفته است.

بازیگران عبارتند از: ثمین ‌اکبری، محسن ‌اکبری، مسعود ‌اکبری، ترلان ایمان نژاد، محمد مهدی جهان آرا، علی ‌خورشیدی، فرناز ‌رحمانی، فرنوش ‌روشنی، حانیه ‌زمائینی، حدیث ‌طباخی، فرشته ‌فرجی، ناهید ‌محبی، سعید ‌مهدیان

در سالن ‌دو این تماشاخانه «حضور آدم‌ها ممنوع!» روی صحنه است. نویسنده، طراح و کارگردان این نمایش حنیف ‌مظفری است و غیر از خودش، توفیق ‌حیدری، علی ‌علیایی، علی ‌کریمی، رسول ‌احمدی، مرتضی ‌رضائی، علی ‌کاظم ‌پور و احسان ‌مقدم در آن بازی می‌کنند.

این کار برداشتی آزاد از مزرعه حیوانات جرج اورول است

«شب به خیر جناب کنت» هم در همین سالن شماره ۲ اجرا می‌شود. این کار از نوشته‌های اکبر رادی است و مجتبی طباطبایی آن را کارگردانی کرده است.

بازیگران هم از این قرارند: مجتبی ‌طباطبایی، سمن ‌شعرباف، رضا ‌حسین ‌نژاد، امیدعلی ‌رحمانی، سینا ‌توکلی، آرمین ‌حسن ‌زاده، امیر حسین جعفری و دامون ‌بستاک

کار بعدی که در این سالن از ۲۱ اردیبهش روی صحنه می‌رود «تنهایی» است. عرفان خالقی طراح و کارگردان این کار است و آرام شمس، علی حسینی، ‌عرفان خالقی، آرزو فتحی، ‌محمدجواد ساکت، ‌مهرنوش جامه طحاف، نگین دهقانی و المیرا شاهزیدی در آن بازی می‌کنند.

«دیاشا» به نویسندگی و کارگردانی کورش بهادری هم تا ۲۶ اردیبهشت در همین سالن روی صحنه خواهد بود. مریم ‌محمدوند، فرزان ‌برومند، حمیدرضا ‌محمدحسینی، علی ‌اصغری، سهیل قسیمی، فرهان ‌عزیزی، احمد ‌خان ‌محمدزاده، فران جوادی، مجتبی ‌ترکمان، پرنیا عسکری، اصغر ‌نجف ‌پور، عسل ‌حمیدیان، پریسا قربانی، مصطفی ‌امانی ‌گرمی، ریحانه تقوی، یگانه تقوی، فردین ‌سالاروند، حامد سام خانیانی، فاطمه مطیعی، شهلا حسینقلی زاده، علی زنورزاده، امیرعلی نوروزی و امیرحسین ‌قاجاردامغانی در این نمایش بازی می‌کنند و در خلاصه آن نوشته شده: امپراطور خونخوار به خاطر افراط به دین و مذهب حکومتش را از دست می‌دهد و کشور به کودتا کشیده می‌شود.

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

عمارت ‌نوفل‌لوشاتو

«چخفته»، «مرگ در زمستان» و «رومئو ژولیت» سه نمایشی هستند که در عمارت نوفل شاتو روی صحنه اند. چخفته برداشتی است آزاد از متن‌های آنتوان چخوف که فرزانه محمدحسن آن را نوشته و اشکان پیردل زنده آن را کارگردانی کرده است.

رومینا ‌فرمانی، فرزانه ‌محمدحسین، یگانه ‌منصوری، سارا ‌زارعی، امیرحسین ‌فروتن، سارا ‌عزیزی، کیارش زرین، سیاوش ‌کریما، محمدعلی ‌الحمد و محمدعلی ‌براتی در چخوفته بازی می‌کنند.

«مرگ در زمستان» هم کاری است از حامد ‌شیخی که آن را با نگاهی به یک اپیزود از نمایشنامه «مرگ در پاییز» نوشته اکبر رادی و نمایشنامه «آسید کاظم» نوشته محمود استادمحمد کار کرده است.

حامد ‌شیخی، رضا نیلی، علی ‌اسدیان، ساغر ‌بهنام و ساناز خدایی بازیگران این نمایش هستند.

«رومئو و ژولیت» را هم سیما تیرانداز با متنی از نوشین تبریزی کار کرده است. سیما ‌تیرانداز، الهام ‌شعبانی، پژمان ‌عبدی، مهرزاد ‌جعفری، آیدا ‌آرتین ‌مهر، علیرضا ‌اسفندیار، مرضیه ‌امیراحمدی، ساغر ‌چنگیزی، رها ‌خادمی، حدیثه ‌حسینی، سپیده حسینی، میلاد ‌حکمت، بهار ‌دهقان، محمد امین رحیمی، مهدی ‌رزاقی، مهرناز ‌رودگرنژاد، روژینا ‌شهابی، حسن ‌صادقی، سارا ضابطی راد، رضا ‌طاهریان، سالار ‌غفاری، مرتضی ‌فروزان ‌فر، فائزه ‌قربان ‌نژاد، شادان ‌قوامی، بیتا ‌کریمی، محدثه ‌منصور و امیرحسین ‌منوچهری در این نمایش حضور دارند.

 • از «مکبث زار» در تهران تا «هتل پرماجرا» در کاشان
 • تحریم تئاتر یک شوخی گروتسک است| تلفیق ژانرها برای جلوگیری از قضاوت
 • راحت قضاوت می‌کنیم| پا پس نمی‌کشم، می‌ایستم و کار می‌کنم

 زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

تالار ‌حافظ

علاو ه بر باغ آلبالویی که در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه است در تالار حافظ هم یک باغ آلبالوی دیگر بر اساس متن چخوف با نویسندگی و کارگردانی محمد میرعلی اکبری از ۲۴ اردیبهشت اجرا خواهد شد. داستان این نمایش در سال ۱۳۶۸ و در میان موشک باران آن سال‌ها می‌گذرد.

سجاد ‌احمدلو، پروانه امیری، امیررضا ‌باباولیان، امیرعلی ‌زمانیان، مرتضی سبحانی، بهناز ‌سعیدی، محمدامیر ‌شایگی، هنگامه ‌معلم، حبیب موسوی، نیکی ‌میرصادقی و سپیده نورصالحی بازیگران این باغ آلبالو هستند.

«نمایش در ایران» هم نمایش دیگر تالار حافظ است که در واقع خوانش نمایش‌گونه کتاب درسی نمایش در ایران بهرام بیضایی و برای پاسداشت اوست. دراماتورژ و کارگردان این کارمیرعلیرضا ‌دریابیگی است و بازی‌سازان عبارتند از: محمدرضا ‌باهوش، امیرحسین ‌بختیاری، تینا ‌بخشی، شاهد پیوند، نیما ‌ثبوتی، هدیه ‌جدیدی، ریحانه ‌چزانی، رضا ‌خانی، امیرحسین رضایی، سما سعادت، آرامه سلطانیه، ظفر ‌سهرابی ‌نیا، ندا شاملو، مهیار ‌شاهی، فهیمه شایان‌فر، صالح عابدی، علی ‌عزیزی، امیرحسین ‌فارسی، شهراد ‌قدیری، علیرضا ‌(نیما) ‌قربان ‌زاده، علی قیاسی، شادن ‌گلزار، دنیا محمدی، بهراد ‌محمدی، غزاله ‌مشعشعی، بهاره مصحفی، سارا ‌مقدم، مهدی ‌ملکی، فرهاد ‌نجاریان، تامارا ‌یکتا، اکبر ‌یکتا و میرعلیرضا ‌دریابیگی

این کار پژوهش، آزمایش و اجرایی از گروه تئاتر یوونتوس است.

کد خبر 759512 منبع: همشهری آنلاین

 • زولپیدم و کلرودیازپوکساید روی صحنه

 • فرمانده کل سپاه: اتفاقات بزرگی در راه است ؛ امیدها زنده شد

 • پاکبان مشهدی کیف طلا و پول نقد ۲۰۰ میلیونی را به صاحبش تحویل داد | واکنش شهرداری مشهد

 • بایدن اجازه توقیف نفتکش‌های ایرانی را نمی‌دهد

 • هشدار نارنجی برای ۸ استان صادر شد | بارندگی شدید ۲ روزه در ۲۳ استان

 • احضار یک نماینده مجلس به دادستانی تهران

 • مجازات بی‌حجابی مشخص شد | وضعیت پرونده یک نماینده مجلس | احتمال بازداشت مدیران سابق متخلف بانک مرکزی

 • نامه حسن روحانی به قوه قضاییه درباره اتهامات از سوی رحیم‌پور ازغدی | پور ازغدی چه گفته بود؟

 • گیاهی جادویی که برای بهبود درد مفاصل و سیاتیک بسیار موثر است

 • شکار بزرگ استقلال؛گرانترین بازیکن فصل فوتبال ایران آبی پوش می شود؟

 • حضور بسیجیان در معابر، متروها و مراکز تجاری ؛ تذکر محترمانه درباره حجاب | اجرای ضوابط حجاب در ادارات | تشکیل شورای امر به معروف در هر دستگاه

 • گزینه جدی جانشینی ساپینتو در استقلال | صدای پای کاپیتان آبی ها می آید!

 • نیازی به واردات خودرو نیست | مردم برای حفظ ارزش پول خود سراغ بازار طلا، ارز، خودرو و زمین می‌روند

 • پایان دروازه بان افسانه ای؛ رکورددار جام جهانی درگذشت

 • جزئیات کسرخدمت سربازان متاهل | خدمت سربازی «پدر۲ فرزند» چند ماهه است؟

 • عربستان فقط علیرضا فغانی را نخواست!

 • ببینید | دستگیری متخلفان صید و شکار در خوش ییلاق شاهرود | لاشه حیوانی که غیرمجاز شکار کرده بودند

 • ترانسفر نه؛ حضور در پرسپولیس | یحیی یک ستاره را برای لیگ قهرمانان آسیا می خواهد

Tags:

No responses yet

دیدگاهتان را بنویسید